Tipy na výlet

/ /

Vybrali jsme pro Vás nejzajímavější tipy na výlet v okolí Baťova kanálu. Většina cílů je dostupná z přístavišť pěšky, vzdálenější místa můžete navštívit na kole po cyklotrasách. V mapě naleznete stručné informace, telefonní kontakty, odkazy na webové stránky, fotografie, apod.. Plán plavby můžete také přizpůsobit kulturním a jiným akcím, které naleznete v Kalendáři akcí kolem Baťova kanálu nebo na stránkách VÝCHODNÍ MORAVA

 

Cykloturistika

 

bicycle-wayBaťův kanál je lemován páteřní cyklostezkou dlouhou více jak 80 km, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Cyklostezku si jistě oblíbí jak dálkoví cyklisté, tak i in-line bruslaři, protože povrch cyklostezky je převážně asfaltový. Na své si tady přijdou určitě i rodiny s dětmi, senioři i tělesně postižení, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén. Bezpečnost cyklostezky výrazně zvyšuje skutečnost, že křížení všech silnic a železničních tratí je řešeno mimoúrovňově. Maximální bezpečí zaručí také fakt, že cyklostezka je položená zcela mimo motorovou dopravu. Pouze u Kvasic a Bělova musí cyklisté překonat kratší úsek po málo frekventované silnici, tyto úseky však budou převedeny na cyklostezku v nejbližší době.batuvkanalcyklo

Na území Jihomoravského kraje, které začíná mezi Uherským Ostrohem a Veselím nad Moravou, zde je zatím stezka více vedena po místních komunikacích, které však díky menšímu provozu cyklisty vesměs neomezují a bez problémů se dostanou třeba do Strážnice, Sudoměřic nebo i do nedaleké slovenské Skalice či Hodonína.

Díky napojení stezky na další cykloturistické trasy se dá vyjíždět i do Chřibů, Hostýnských vrchů či Bílých Karpat, které nabízejí i náročnější terény a zajímavé cíle – například zámek Buchlovice, hrad Buchlov, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Velehrad, Archeoskanzen Modrá, sklepy v Mařaticích, Polešovicích, Petrově, skanzen a zámek ve Strážnici nebo technická památka Výklopník. Díky možnosti přepravy kol se nabízí ideální spojení plavby s cykloturistikou. Návštěvníci tak mohou zakotvit v přístavištích a vyjet na kole na výlet po místních cyklostezkách a cyklotrasách nebo se můžete nalodit i s kolem na raft a projet přírodní meandry řeky Moravy – PP Osypané břehy.

OBLÍBENÉ CYKLOTRASY

DOPORUČUJEME:
Jízdní kola nebo koloběžky si můžete zapůjčit v půjčovně jízdních kol a koloběžek v přístavu v Petrově nebo Senzasport ve Starém Městě. Půjčovna se nachází v těsné blízkosti Baťova kanálu (100m z přístavu Staré Město, 300m z přístaviště Uherské Hradiště). Otevřeno po-pá 9:00-18:00 hod., so-ne 9-16 hod.

 

In-line bruslení

 

inline-skating-hi

inlinePáteřní cyklostezka podél Baťova kanálu je ideálním místem pro in-line bruslaře a to především na trase od Otrokovic. Na Východní Moravě v současné době převládá především asfaltový povrch cyklostezky, takže je sjízdná téměř po celé své délce. Nejdelší nepřerušovaný úsek pro in-line vede ze Spytihněvi do Kostelan (asi 15 km).

 

 

 

 

Putování za vínem

 

vinné stezkyMoravské vinařské stezky jsou dlouhodobým projektem rozvoje vinařství a udržitelné venkovské turistiky na jižní Moravě. Již od roku 1997 je budována síť stezek určených zejména cyklistům, kteří se vydávají za krásami a vínem jihomoravského kraje. Cílů si tento projekt klade hned několik: vedle ochrany přírody a krajiny a ochrany kulturního bohatství jde rovněž o rozvoj šetrné turistiky a zachování a rozvoj malých vinařů a jejich sklepů.

Myšlenka „vinařských parků“ v lokalitách nejhezčích a nejznámějších vinných sklepů na jižní Moravě se objevila již v roce 1997. Ještě téhož roku vzniklo Sdružení vinařských obcí jižní Moravy, jemuž byly přiděleny dotace na rozvoj vinařské turistiky z Programu PHARE. Postupně se spolupráce rozšiřovala na další partnery a ze spolupráce vinařských obcí se zrodila síť cyklistických stezek – Moravské vinařské stezky.

 

 

 

 

 

 

 

kultkrajinaKulturní krajina Baťova kanálu

 

×

Objednávka dárkového poukazu

Jméno
Telefon
E-mail
Varianta
Poznámka
Po odeslání objednávky Vám bude kupón obratem zaslán na e-mail. Platební a doručovací informace vyřídíme v klidu po objednávce e-mailem.
objednat poukaz